Закарпатська обл. м.Мукачево,
вул.Підловачна

Кельтський скансен під Ловачкою

Кельтський скансен під Ловачкою

Невелике моравське містечко Летовіце у Чехії влітку відвідує десятки тисяч туристів, особливо молодь. Ще б пак, адже саме тут відновлено кельтське поселення,

Яке тут існувало до розгрому боів  ватажком даків Буребістою.Сьогодні тут відновлено житлові та господарські спорудиб залізоробні горни і печі, загони для худобиб тут для вас виготовлять оригінальні вироби-сувеніри за кельтськими технологіями, випечуть кельські коржики, а бажаючі завжди можуть постріляти з лука чи повправлятися у  «бойових» поєдинках.

Власне, щось подібне могло бути і на околиці Мукачева на схилах гір  Галіш і  Ловачка, де свого часу було розкопано понад двадцять хижин кельтів, господарські ями, залізоплавильні печі. А ще з цього поселення відкривається чудовий вид на Мукачево та його околиці. А оскільки Ужгород вже має скансен народноі архітектури та побуту, то кельтський скансен у Мукачеві був би ще однією візитівкою краю. Та, схоже, не судилося, бо у вісімдесятих роках минулого століття велику частину археологічноі пам»ятки національного(!) значення віддано під дачне будівництво. Рештки ж території оппідума і сьогодні продовжують роздавати під незрозумілі цільові призначення. Таким чином Мукачево,а відтак і Закарпаття, втратило шанс мати своє Летовіце чи Шварцбальд.

Проте не хочеться опускати зовсім руки, тому в агро садибі «Кельтський двір під Ловачкою» сьогодні міркують над тим, як в межах ареалу садиби все-таки відновити кілька кельтських хижин, у яких влітку могли б і проживати туристи, а також  спорудити кузню, гончарню та інші атрибути кельтського поселення. Тож не все так погано в нашому домі?